Çalışanlar

Selçuk Esenbel

Selçuk Esenbel
Kurucu Türk Direktörü ve Danışman E-mail: esenbel@boun.edu.tr Telefon: +90 212 3594669 Prof. Selçuk Esenbel, George Washington Üniversitesi’nden mezun oldu. George Town Üniversitesi’nde Master derecesini, Columbia Üniversitesi’nde Doktora derecesini aldı. Boğaziçi Üniversitesi, Tarih Bölümü Başkanı, Asya Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Direktörü, Konfüçyüs Enstitüsü Türk Direktörü ve Üniversite Yönetim Konseyi üyesi olarak görev yapmıştır. 2002 yılından itibaren Türkiye’de Japonya Araştırma Derneği Başkanlığını yürütmektedir. En son yayınları: Turk-Cin Iliskilerine Turkiye’den Bakislar (2012), Japan, Turkey, and the World of Islam: The Writings of Selcuk Esenbel (2011) and Japan and the World of Islam: Transnational Nationalism and World Power, 1868-1945 (forthcoming, 2014). Prof. Esenbel, 2005 ylında ise Boğaziçi Üniversitesi Üstün Başarı Ödülü’nü ve Japonya Vakfı Özel Ödülü’nü kazandı.

Xiaoln Chen

Xiaolan Chen
Çinli Direktör E-mail: xlchensd@126.com

Nurdan Çağatay

Nurdan Çağatay
Koordinatör E-mail: nurdan.cagatay@boun.edu.tr Telefon: +90 212 3594670 Nurdan Çağatay, Marmara Üniversitesi’nden mezun oldu ve aynı üniversiteden Master derecesini aldı. Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı’nda ve BÜYEM’de idari görevde bulunmuştur. 2009 yılından itibaren Boğaziçi Üniversitesi, Konfüçyus Enstitüsü’nde görevine devam etmektedir. Konfüçyus Enstitüsü’ndeki idari görevinin yanı sıra öğrencilerle gerçekleştirilen Çin’deki yaz kampına yardımcı olmaktadır.

Guiyuan Yang

Yang Guiyuan
Çince Öğretmeni ve Türk Direktör Yardımcısı E-mail: yangguiyuan99@hotmail.com Telefon: +90 212 3594669 Guiyan Yang, Tianjin Normal Üniversitesi’nden mezun oldu ve aynı üniversiteden Master derecesini aldı ve öğretmen olarak görev yaptı. 2004’ten itibaren Boğaziçi Üniversitesi, Tarih Bölümü’nde Çince Öğretmenliği görevini sürdürüyor. 2006 yılında Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi’nde ileri öğrenim gördü ve yabancı Çin Dili Öğretmenliği sertifikasını kazandı. 2006-2008 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi, Shanghai Üniversitesi ile işbirliği yapmasında ve Konfüçyus Enstitüsü’nün kurulmasında katkıda bulunmuştur.

YANG FEI

res
Çince Öğretmeni Tel:bounchinese@gmail.com Telefon+90 5446156159 YANG Fei, Jiangsu Ocean Üniversitesinde Japon Dili ve Edebiyatı alanında lisans eğitimini tamamladı. Shanghai Yabancı Çalışmalar Üniversitesinde Uluslararası Çince Eğitimi alanında yüksek lisansını bitirdi. Master öğrencisi olduğu sırada yabancı öğrencilere Çince öğretmeye başladı. Yüksek lisansını bitirdikten sonra Kolombiya Üniversitesinde ve Şanghay Üniversitesi Uluslararası Eğitim Enstitüsünde Çince öğretmeye devam etti. Öğretmenlik yaptığı sırada öğrencileri sürekli bir gelişme gösteren notlara ve Çince Seviye sınavlarında öne çıkan sonuçlara ulaştırdı.

Yusuf Turan

res
Ofis Asistanı Tel:+90 553 521 4174 E-mail:yusufturan645@hotmail.com Yusuf Turan, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü son sınıf öğrencisidir. 5 yıldır Çince öğrenmektedir. 2018/2019 yılında Konfüçyüs Enstitüsü bursu alarak Çin Pekin (Peking) Üniversitesinde 1 yıl süreyle yoğunlaştırılmış Çince eğitimi almıştır. 2019 Şubat ayında HSK5 sınavını ve HSKK orta seviye sınavını geçmiştir. 2017 yılında Şanghay Üniversitesi Yaz kampına katılmıştır ve aynı dönemde Zhengzhou şehrinde gönüllü bir projede rol almıştır. 2017 yılında ilk kez düzenlenen Çin Başkonsolosluğu bursunu almaya hak kazanmıştır. 2017 yılında Boğaziçi Üniversitesi Çin Dili ve Kültürü Topluluğunu (BU中) kurmuş ve uzun süre başkanlık görevini üstlenmiştir. Çincenin yaygınlaşması ve Çin’in tanınırlığını arttırmak için birçok organizasyon düzenlemiş ve birçok etkinlikte önemli görevler almıştır.

Türkü Açar

res
Ofis Asistanı Tel: +90 541 215 1515 E-mail: turkuacar@gmail.com Türkü Açar, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde 4. Sınıf öğrencisidir ve 5 senedir Çince öğrenmektedir. 2018 yılı Bahar döneminde Konfüçyüs Enstitüsü bursu kazanarak Qingdao Üniversitesinde 1 dönem boyunca yoğunlaştırılmış Çince eğitimine katılmış ve aynı yılın mayıs ayında HSK5 ve HSKK sınavlarını geçmiştir. 2019 yılında 18.si düzenlenen Çince Köprü Yarışmasının Türkiye elemelerinde 3. Olmuş ve aynı yılın Ağustos ayında Çin’de gerçekleşen yarışmanın finallerine gözlemci olarak katılmaya hak kazanmıştır. 2019 yılında üçüncüsü düzenlenen Çin Başkonsolosluğu bursunu kazanmıştır. Çin’de staj yapma imkanı da bularak kendi bölümünün bilgilerini ve Çinceyi aynı anda kullanma fırsatı elde etmiştir. 2016 yılında Chongqing’de 10 gün süreyle kalmış ve gönüllü bir projede görev almıştır. Çincenin ve Çin kültürünün yaygınlaşması ile ilgili birçok etkinliğe katılmış ve katılmaya devam etmektedir.